У Калуській РДА почали приймати заявки на участь у проекті “Наставництво”

Калуський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді впроваджує проект, спрямований на підготовку вихованців інтернатних закладів до самостійного дорослого життя.

Завдання проекту “Наставництво” – знайти для вихованців інтернатів старших наставників, які допоможуть їм у соціалізації та підготовці до дорослого самостійного життя, інформують “Вікна” з посиланням на прес-центр Калуської РДА.

Що таке наставництво?

Це допомога дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, у формуванні навичок, необхідних для адаптації до самостійного дорослого життя. Через особисту взаємодію наставники допомагають дітям у навчанні та всебічному розвитку, сприяють їхній соціалізації та профорієнтації. Наставник – це старший товариш, друг і порадник.

Як наставник може допомогти дитині?

1. Наукова допомога. Наставник може допомогти підготувати домашнє завдання, показати, як шукати інформацію в інтернеті і користуватися нею, а також дати нові знання, які розширять кругозір дитини і стануть в нагоді в навчанні.

2. Соціалізація. Дивно, але багато повсякденних для нас речей, на які ми вже навіть не звертаємо уваги, для дитини з інтернату можуть бути абсолютно незнайомими. Наприклад, діти з інтернатів часом не знають, як заварити чай, звідки береться молоко і ніколи не бачили сирих яєць! Адже вони ходять на обід до їдальні, де їм подають все готове. Елементарні речі, що їх звичайні діти вчаться протягом усього життя в родинах, можуть бути незнайомі для дитини з інтернату.

Соціалізація також повинна допомогти дітям навчитися приймати власні рішення, адже інтернат – це система зі своїм режимом і розпорядком дня. В інтернаті за дітей все вирішує система: коли прокидатися, коли їсти, коли готувати уроки або грати, а коли лягати спати.

3. Профорієнтація. Вона буде спрямована на дітей, які вступатимуть до ПТУ, технікумів або вишів. Наставник допоможе визначитися з вибором професії, навчального закладу, навчить складати резюме, необхідне при пошуку роботи.

Читайте також  У Калуші горіла “Pizza Roma”

Які форми наставництва?

• Індивідуальне наставництво. Передбачає взаємодію одного дорослого з однією дитиною.
• Наставництво в групі. Передбачає взаємодію як дорослого з групою дітей, так і декількох дорослих, які працюють з невеликою групою дітей.

Бажаючим стати наставниками слід звертатися за більш детальною інформацією в Калуський районим центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: м. Калуш, вул. Чорновола, 12.

Телефонувати: (03472) 5-21-01.

РЕКЛАМА:
>

Джерело.

Загрузка...


загрузка...