Гриневич пояснила, навіщо школярам 12-річне навчання

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич вважає, що 12-річна школа – це та тривалість навчання, яке дає дитині можливість без втрати здоров’я, в спокійному ритмі освоїти набір навичок і знань, потрібних в сучасному житті, повідомляє “Ліга.Новини”.

12_0

“В Європі 11-річка залишилася тільки в трьох країнах: Росії, Білорусі та Україні. Це ті країни, які в 21 столітті продовжують застосовувати підхід передачі і відтворення знань. А цих знань так багато, що діти швидко втрачають інтерес”, – сказала вона.

Гриневич зазначила, що провідні освітні системи, спираючись на досвід, прийшли до висновку, що з 6 до 18 років, тобто до повноліття, людина повинна обов’язково вчитися.

В свою чергу вона наголосила, що додавати один рік в ті школи, які існують зараз, категорично не можна.

“Діти дійсно перевантажені інформацією. Це має сенс тільки в форматі нової школи, яка базується на компетентнісний підхід”, – пояснила Гриневич

За її словами, в новій школі учні будуть проходити три етапи навчання: чотири роки початкової, п’ять років середньої школи, і останні три роки віддадуть під профільне навчання.

“Профільна школа: 10-12 клас. Вона буде ділитися на два напрямки. Перше – це навчання в академічному ліцеї, де дитина вивчає певні предмети і зможе потім продовжити навчання в університеті. Друге – профільний ліцей, коли паралельно з середньою освітою він зможе отримати першу професію і в 18 років виходити на ринок праці. Такий підхід також поширений в Європейському Союзі”, – пояснила міністр.

РЕКЛАМА: