Одна заява і десять послуг вже від січня: Кабмін запускає нову послугу для молодих мам

Електронна послуга запрацює від січні 2020 року.

Від січня наступного року в Україні запрацює електронна послуга “Е-Малятко”.

Відповідне рішення ухвалили на засіданні Кабміну, повідомила пресслужба Міністерства юстиції.

Завдяки цій послузі батьки малюків зможуть отримати десять сервісів, пов’язаних з народженням дитини, написавши лише одну заяву.

Мова йде про такі послуги: державну реєстрацію народження дитини, реєстрацію місця проживання малюка, призначення державних виплат при народженні дитини, внесення відомостей про дитину до реєстру пацієнтів, внесення відомостей до реєстру платників податків, видачу посвідчень батькам багатодітних сімей, призначення допомоги дітям, які виховуються в багатодітних родинах та інші важливі послуги.

“Цей комплекс послуг надаватиметься після подання батьком або матір’ю новонародженої дитини всього однієї заяви. Будь-який громадянин отримає пакет сервісів від різних відомств через єдиний контакт, без ходіння по кабінетах та витрачання часу”, – сказав міністр юстиції Павло Петренко.

Уряд подав до парламенту законопроект, який на рівні закону має закріпити запровадження проекту.

Як повідомлялося раніше, від вересня минулого року породіллі в Україні почали отримувати пакунки малюка. Бебі-бокси або пакунки малюка – це одноразова допомога на кожного новонародженого, ухвалена урядом з метою збільшити народжуваність в Україні. Це коробка-колиска, яка міститиме необхідні для малюка речі (пелюшки, підгузки, чоловічки, ковдри тощо).

Ольга та Сергій разом 6 років, і вже мають трьох дітей – наймолодша Яна народилась 25 лютого. Саме вона мала отримати подарунок від держави – “пакунок малюка”.

Але на час виписки “бебі-боксів” не було в наявності. Усе необхідне для малюка батьки купували самотужки. Ми поспілкувалися і з мамою, і з соцпрацівниками.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.
РЕКЛАМА:
>
загрузка...