Частина українців вийде на пенсію пізніше: Кабмін ухвалив рішення

В Україні скоротили список професій, які дають право на вихід на пенсію у 50 років за наявності 20 (для жінок) і 25 років (для чоловіків) стажу.

Відповідне рішення Кабмін ухвалив 14 серпня, передає OBOZREVATEL.

Відтак, зі списку “шкідливих” спеціальностей виключили: верхових доменних печей; машиністів тельферів, зайнятих на гарячих ділянках робіт; укладальників прокату, зайнятих на гарячих ділянках робіт. Раніше працівники зазначених професій мали право на пенсію в 50 років. За новими правилами їм доведеться працювати довше.

“Реалізація зазначеної постанови дозволить оптимізувати списки виробництв, робіт, професій, посад, зайнятість у яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, і уникнути різних підходів до їхнього практичного застосування органами, які призначають і виплачують пенсії, а також фахівцями підприємств, організацій та установ”, – йдеться у документі.

В Україні пенсійний вік становить 60 років. При цьому далеко не всі, хто працює, зможуть отримати виплату вчасно. Так, наразі діє такий пенсійний вік:

Для жінок. З 2011 року в Україні поступово підвищується пенсійний вік для жінок. Щороку його збільшують на 6 місяців, у результаті до 2021-го він становитиме 60 років. Час старту “заслуженого відпочинку” залежить від дати народження (дивіться інфографіку). Цього року в 59 років вийдуть ті, хто народився не пізніше 30 вересня 1960-го.

Для чоловіків. Ті, хто не зміг накопичити необхідний стаж, зможуть вийти на пенсію у 63 або навіть 65 років. Поетапне підвищення пенсійного віку передбачене до 2028 року.

Важливо зазначити, що весь цей час частина українців, як і раніше, зможе отримати пенсійне посвідчення у 60 років. Різниця тільки в тому, що у 2019-му таких – абсолютна більшість, а у 2028-му буде всього 55%.

РЕКЛАМА:
загрузка...