Українці записали відеозвернення до поляків щодо Волинської трагедії

Українська молодь звернулася до польського народу із закликом до примирення.

Відповідне відео з польськими субтитрами було опубліковане на YouTube 10 липня.

“Колись ворожнеча між нашими народами обернулася для України і Польщі втратою державності та незалежності, тисячами загублених життів українців та поляків”, – кажуть автори відео.

Молодь закликає польський народ разом не дозволити безвідповідальній політиці повторити цей сценарій, на який тільки й чекає Росія, яка відверто погрожує країнам Європи вторгненням.

Автори звернення наголошують, що настав час коли нашим народам заради спільного доброго майбутнього треба сказати: “Пробачаємо і просимо вибачення”.

Нагадаємо, раніше відомі польські й українські політики, громадські і культурні діячі обмінялися листами примирення у контексті наближення “днів пам’яті за загиблими синами і доньками наших народів”.

Однак, 8 липня Сенат Польщі (Верхня палата парламенту) закликав Сейм визнати Волинську трагедію 1918-1939 років геноцидом.

Довідка: Волинською трагедію, яку у Польщі частіше називають Волинською різаниною, називають обопільні етнічні чистки українського і польського населення здійснені Українською Повстанською Армією та польською Армією Крайовою в час Другої світової війни у 1943 році на Волині.

РЕКЛАМА:
загрузка...