Наприкінці вересня в Калуші може відбутися великий земельний аукціон

Цього тижня постійна депутатська комісія з земельних питань Калуської міської ради розглянула і підтримала проект рішення про проведення земельних торгів.

Згідно з оприлюдненим документом, міська рада наступного тижня має намір затвердити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва та обслуговування будівель торгівлі. Ділянка знаходиться в районі вулиць Ринкова та Хіміків. Її площа становить 1,8344 га. Також міська рада має затвердити експертну грошову оцінку та умови приватизації земельної ділянки, інформують “Вікна”.

Стартова ціна земельної ділянки становитиме понад 6 млн 54 тис. гривень. Гарантійний внесок — 5% від стартової ціни(близько 300 тис. гривень). У проекті рішення зазначено, що крок земельного аукціону становить 5% від стартової ціни, однак, як зазначив на засіданні комісії начальник земельного відділу міської ради Володимир Мельник, є пропозиція зменшити його до 1%. Зважаючи на тривалість процедури підготовки до аукціону, торги можуть відбутися не раніше кінця вересня.

Загалом впродовж останніх років у Калуші з аукціону продавали не земельні ділянки, а лише право їхньої оренди. Відтак практично всі надходження до бюджету міста від приватизації землі забезпечували орендарі, які викуповували землю. Як раніше пояснював Володимир Мельник, переможець аукціону має вкласти мільйони для того, щоб підготувати ділянку до будівництва – звідси треба буде прибрати насип. Тож, малоймовірно, що за таких умов міська рада знайшла б бажаючих купити з аукціону лише право оренди землі.

Земельна ділянка, яку виставлять на торги — на «солянці», вона розташована позаду ринку, між проїжджими частинами вулиць Хіміків і Ринкова. Тут планують побувати великий торговий центр. А ініціаторами відведення ділянки, яка багато років не використовувалася, торік була компанія «Епіцентр».

За заявою ТОВ «Епіцентр К» наприкінці минулого року міська рада дала дозвіл на виготовлення проекту детального планування території. Його затвердили у квітні цього року. Проектом детального плану території передбачено, що на ділянці площею 1,8346 га (18 346 кв. метрів) буде збудовано торгове приміщення площею 7 340 кв. метрів (забудова на 40% площі), поруч – парковка на 100 місць, передбачено і кілька зон озеленення сумарною площею понад 386 кв. метрів.

Проте, не факт, що тут побудуть саме «Епіцентр». Не виключено, що викупити землю з аукціону для розміщення торгового об’єкту, окрім компанії «Епіцентр К», захочуть й інші потенційні інвестори. У такому разі місто лише виграє: конкуренція підвищить ціну продажу.

До початку будівельних робіт, необхідно виконати інженерну підготовкутериторії з видаленням насипних грунтів та вивезенням їх в попередньо погоджене міською радою місце.

На засіданні земельної комісії Володимир Мельник також представив звіт про науково-технічну роботу з аналізу порушених гірничими роботами земель та обґрунтування місця складування солевміснихгрунтів. Цю роботу виконував Львівський інституту «Гірхімпром». Дослідивши склад насипу на «солянці», науковці дійшли висновку, що він такий самий як і склад відходів, закладених у хвостосховищах№№ 1 і 2. А саме це відходи збагачення калійної руди,склад схожий до складу калійної руди але з меншою концентрацією калійно-магнієвих солей. Відходи на «солянку» зводили у 40-60-их роках минулого століття, вони займають площу понад 8 га. Складували відходи насипом, без заглиблення у грунт.

Вивезені з майбутнього будівельного майданчика відходи науковці рекомендують складувати на хвотсоховищах №№1 і 2, поблизу солевідвалу №1 Домбровського кар’єру.

Як йдеться у звіті «Гірхімпрому», потужність насипу становить до 6 метрів. По периметру земельної мідянки, яку виставлять на аукціон знаходяться огороджувальні дамби з суглинку, а до 70% площі забудови займають засолені відходи збагачення. Рекомендується видалення засолених грунтів, а суглинки огороджувальних дамб –використати для рекультивації та влаштування основи будівельного майданчика.

Як сказав на засіданні комісії Володимир Мельник, інвестор будівництва має замовити проект вивезення, вивезти засолені грунти, а після вивезення — відновити порушений борт кар’єру. Також для рекультивації майбутнього будівельного майданчика необхідно завозити суглинок. Загалом треба буде вивезти 100-120 тис. кубічних метрів відходів. Хвотосховища, як запевнив Володимир Мельник, можуть прийняти такий об’єм відходів і ситуація тут не погіршиться.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.
РЕКЛАМА:
>

Джерело.

Загрузка...


загрузка...