Камери фіксації на дорогах: як це працює?

Як ми вже повідомляли, два тижні тому поліція представила камери автоматичної фіксації порушень ПДР, які почали працювати в тестовому режимі.

avto_fiksaciya

AUTO-Consulting проаналізував вихідну інформацію, і з’ясував, які саме камери почали працювати. А також – як вони працюють і що саме фіксують.

Нагадаємо, що 14 липня 2015 року Верховна Рада України прийняла Закон, яким передбачено введення в дію системи автоматичної фіксації порушень Правил дорожнього руху. І ось не минуло й року, як камери почали працювати в тестовому режимі. Правда, які це камери в МВС не повідомили. Не було офіційних заяв про закупівлі нових камер поліцією. Тому, проаналізувавши інформацію, кореспондент AUTO-Consulting прийшов до висновку, що тестувати (принаймні у Києві) МВС почало камери, які працюють в тестовому режимі вже кілька років. Це камери системи «Форпост». Вони стоять на тому ж місці – на вул. Е. Теліги, 61. В Одесі 2 камери почали тестувати на транспортній розв’язці “Клеверний міст”.

«Форпост» – це перший український лазерний визначник швидкості. Камери працюють на дистанції від 15 до 70 метрів, похибка визначення швидкості – +-2 км/год до 100 км/год, понад 100 км/год – 2%. Максимальна швидкість, яку здатний зафіксувати «Форпост» – 320 км/год. Їдьте швидше і штрафу не буде.

Принцип роботи такий: йде постійна відеофіксація потоку машин. Перевіряються всі номерні знаки, у момент, коли знак видно найкраще, робиться один фотознімок. Інформація зберігається на борту камери (півроку) і в онлайн-режимі передається по бездротовому зв’язку в Центр обробки інформації. У випадку судового розгляду і спірних питань з водієм-порушником, суддя може звернутися до пам’яті камери і отримати запис порушення ПДР з першоджерела.

Встановлені в Києві камери – шведські Axis (може бути і Panasonic). У повній темряві вони можуть працювати тільки з підсвічуванням. Особа водія камерою – не фіксується.

Поки що камери фіксують виключно перевищення швидкості. Вони фіксують перевищення навіть на 1 км/год, Але, за нашим законодавством є зазор в 20 км/год, в якому постанови не виносяться. Крім того, 2-3 км/год «накидається» на похибку вимірювання. Як повідомили AUTO-Consulting, експерти, порушень так багато, що краще викинути сумнівний замір у «відро», ніж зв’язуватися з розглядом. Простіше наловити нових порушників. Такий підхід стосується і нечіткої фіксації номерних знаків. Коли вони, наприклад, заляпані брудом.

Крім фіксування перевищення швидкості, досліджувані в Києві камери мають і інші можливості. Наприклад, вони автоматично сканують всі номери проїжджаючого транспорту і автоматично звіряють їх з базою МВС по викрадених автомобілях. Крім того, можлива фіксація проїзду на червоне світло і перетин подвійної осьової лінії.

РЕКЛАМА:
загрузка...