Педагогиня із 43-річним стажем судиться з директоркою калуської школи

Вчительці Калуської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату №2,«врізають» тижневе навантаження. Нині вона має лише третину ставки, тоді як деяким іншим її колегам, навпаки, години додають. Профспілковий комітет — повністю на боці директорки. Але правда у кожного члена профспілки — своя.

У 2017-2018 навчальному році тижневе педагогічне навантаження Світлани Глушко складало 18,5 години, торік його зменшили до 10 годин, а з вересня цього року скоротили до 6 годин, інформують “Вікна” з посиланням на “Галицький Кореспондент”.

Освітянка зауважує, що зменшення педагогічного навантаження з нею не узгоджували.

“На засіданні педради мене поставили перед фактом”, – скаржиться Світлана Глушко.

Разом із колегами педагогиня звернулася до Управління Держпраці в Івано-Франківській області. У жовтні 2018 року в результаті перевірки був виданий припис, який засвідчив порушення трудового законодавства. Виправлені ці порушення не були.

У січні 2019 року Світлана Глушко звернулась до Калуського міськрайонного суду. Справу Світлана Яремівна програла. Відмову в задоволенні позову суд мотивував тим, що вчителька була належним чином повідомлена про зміну істотних умов праці.

Днями у справі відбулося останнє засідання Івано-Франківського апеляційного суду. Цього разу розгляд справи тривав кілька годин. Директорка школи Роксолана Караїм зміни умов праці пояснила реформою освіти, яка торкнулася школи-інтернату ще в 2017 році.

“У 2017-2018 навчальному році в нас було 14 класів і дошкільна група. У наступному році — уже 11 класів, а в поточному — 9. Зменшилась кількість учнів, відповідно, зменшилося і навантаження у педагогів”, — пояснила директорка.

Апеляційну скаргу Світлани Глушко суд залишив без задоволення.

“Була ще надія, що закон існує і захищає нас, звичайних громадян, що ми маємо не лише обов’язки, але й якісь права. Відтепер я більш ніж впевнена, що закон нас не захищає, хоча залишається ще остання інстанція…”, — прокоментувала рішення Світлана Глушко.

Читайте також  Лікарі заявили про небезпеку масок для дітей до 2 років: головні правила

РЕКЛАМА:
>

Джерело.загрузка...