Червона рута та Дикі гуси: хіти 70-х, які знає кожен українець

Епоха 70-х залишила нам справжні взірці пісень, які ми співаємо донині. Безсмертні творіння Володимира Івасюка, Назарія Яремчука, Василя Зінкевича, Ніни Матвієнко, Софії Ротару та багатьох інших не менш талановитих українців стали надбанням не лише української, а й світової музики. Ловіть потужну порцію ностальгії!

До вашої уваги добірка треків 70-х, які чи не кожен з нас знає напам’ять від Радіо Максимум.

Червона рута
Невмирущиа композиція геніального Володимира Івасюка, яка є однією з найвідоміших українських пісень у світі. За спогадами друзів композитора, якось Володимир натрапив на фольклорні легенди про загадкове чар-зілля – червону руту, яка постає в народних переказах символом вічного та чистого кохання, та склав про це пісню.

На той час Івасюку було лише 20! “Червона рута” одразу ж стала хітом та не втрачає популярності й досі. Нумо співати разом:

Пісня буде поміж нас
Ще одне творіння Івасюка. “Пісня буде поміж нас” присвячена поетесі й письменниці Галині Тарасюк. Володимир із нею познайомився восени 1970 року: тоді він уже працював над цим твором, але закінчив лише 1971 року.

Три поради
Не рубай тополю, не ламай калину, не стріляй у птаха – пісня “Три поради” на слова Юрія Рибчинського та музику Ігоря Шамо підкорила серця українців й вже стала народною. Щемкі слова та неймовірна прониклива мелодія справді заворожують. Насолоджуйтеся:

А ми удвох
Ця весела запальна пісенька також родом із 70-х. Автором слів став поет Володимир Кудрявцев, а музику написав композитор Олександр Зуєв. “А ми удвох” – життєва історія про любовний трикутник. Не бійтеся освідчуватися дівчині, бо це може зробити хтось інший

Ой летіли дикі гуси
Найвідоміша пісня неперевершеної української співачки Ніни Матвієнко. На той час вона була солісткою вокальної студії при Державному заслуженому українському народному академічному хорі імені Григорія Верьовки, і тужлива “Ой летіли дикі гуси” зробила її по-справжньому знаменитою.

Читайте також  НА ВЕРХОВИНЩИНІ ПРОЙДЕ КРАСНИЦЬКИЙ ЯРМАРОК

Два перстені
Ідею цієї пісні Володимир Івасюк запозичив у відомого поета Богдана Стельмаха. Якось письменник приніс йому вірш “Щороку і весна, і осінь”, композитор написав до неї мелодію, але разом пісня не звучала. Тоді Івасюк звернув увагу на рядок “мов два перстені у вечірню воду” і запропонував зробити пісню “Два перстені”. Сам придумав слова, створив музику – і випустив черговий хіт.

Водограй
Пісню про нестримний водограй Володимир Івасюк склав у 21 рік, і вона стала справжнім гімном життю та радості від нього. Дякуємо Івасюку за всі його шедеври та величезний вклад в історію української музики!

Діліться своїми улюбленими українськими піснями 70-х у коментарях!

Шукайте деталі в групі Facebook, а також каналі Telegram

РЕКЛАМА:
>

Джерело.

Загрузка...


загрузка...