Завищені очікування від новорічних свят приводять до депресії — Психолог

Завищені очікування від новорічних свят часто призводять до розчарування і подальшої депресії.

Про це повідомила психологиня Оксана Гомель, пише УНН.

“В основному на великі свята у людей часто з’являються завищені очікування, які нерідко призводять до розчарування і подальшої депресії. Потреба людини у визнанні є однією з базових потреб, і свята нам або дають підтвердження того, що ми для когось значущі, або, навпаки, підтверджують, що ми — бідні, нещасні і нікому не потрібні”, — зазначила психолог.

За її словами, якщо хтось хоче веселощів на свято, він повинен сам це організувати, однак виходячи зі своїх можливостей і не вичавлюючи з себе зайве.

“Це велика проблема, особливо для жінок, коли вони вкладаються в свято набагато більше, ніж можуть потім собі дозволити. І це теж одна з причин подальшої депресії. Будь-яке вкладення — тимчасове, емоційне, фізичне, фінансове — має бути адекватним, щоб ми залишалися в зоні свого комфорту. Якщо навіть ми з неї виходимо, то настільки, щоб ми потім не пошкодували про це”, — пояснила експерт.

Оксана Гомель порадила: готуючись до свят, потрібно залишатися в зоні комфорту або виходити з неї в розумних межах, хоча в свята є велика спокуса вийти з цієї зони.

“Не вбиватися на кухні, щоб потім об’їстися і набрати зайві кілограми, а варто гроші і сили витратити на те, щоб сходити до ялинки або зробити щось спільне для будинку, якщо ми говоримо про сім’ю. Новий рік і Різдво — це свята сімейні і ритуал підготовки до них — це справа сімейна”, — підсумувала психолог.

РЕКЛАМА:
>

Джерело.

Загрузка...


загрузка...