В Україні ухвалено закон про реєстр педофілів

Користувачами реєстру є керівники прокуратур та органів досудового розслідування, прокурори, слідчі та інші уповноважені особи Нацполіції та Державного бюро розслідувань.

Верховна Рада ухвалила закон про внесення змін до деяких законів (щодо впровадження Єдиного реєстру осіб засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої чи малолітнього та посилення відповідальності за подібні злочини (№0887).

Як передає кореспондент УНІАН, за це рішення проголосували 325 депутатів із 380, зареєстрованих у сесійній залі. Законом Кримінально-виконавчий кодекс доповнюється статтею “Єдиний реєстр осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої особи”.

Визначається, що це автоматизована електронна база даних, створена для забезпечення збору, зберігання, захисту, обліку, пошуку, узагальнення даних про осіб, які вчинили злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої особи, у тому числі осіб, судимість яких за такі злочини знята або погашена у встановленому законом порядку.

Держателем реєстру є Міністерство юстиції. До реєстру вносяться відомості щодо прізвища, імені, по батькові засудженого, дати народження, місце проживання чи перебування; злочину, за який його було засуджено; виду кримінального покарання, який до нього був застосований; інформацію про фактично відбуте ним покарання; а також про порушення правил адміністративного нагляду. Інформація про особувноситься до реєстру на підставі обвинувального вироку суду, який набрав законної сили. У разі, якщо особа вчинила злочин проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої особи до створення реєстру, інформація про таку особу вноситься до реєстру на підставі ухвали суду за місцем проживання такої особи або місцем відбування нею покарання за клопотанням прокурора.

Інформація про особу виключається з реєстру у разі скасування обвинувального вироку або ухвали суду. Користувачами реєстру є керівники прокуратур та органів досудового розслідування, прокурори, слідчі та інші уповноважені особи Національної поліції та Державного бюро розслідувань. Право на отримання інформації щодо факту перебування конкретної особи в реєстрі має, зокрема будь-яка фізична особа щодо інформації про себе; сільські, селищні та міські голови, керівники державних адміністрацій, інших органів державної влади та місцевого самоврядування – щодо осіб, які претендують на заняття посади керівника (заступника керівника) дошкільного навчального закладу, середнього навчального закладу, позашкільного навчального закладу, закладу охорони здоров’я або іншої установи та організації, зобов’язаної здійснювати нагляд за малолітніми особами або надавати послуги медичного, навчального та соціального характеру малолітнім особам, та належать до їхньої сфери управління.

Читайте також  Закон про одностатеві шлюби чи закон про визнання закоханих будь-якої орієнтації, які перебувають в цивільних стосунках

Законом також у Кримінальному кодексі, зокрема встановлюється, що згвалтування, вчинене щодо особи, яка не досягла 14 років, незалежно від її добровільної згоди, карається позбавленням волі на строк від 10 до 15 років. Цей закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування. Міністерство юстиції протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим законом має розробити положення про Єдиний реєстр осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої особи. Генеральний прокурор протягом трьох місяців з дня початку роботи реєстру має здійснити заходи щодо включення до нього осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої особи, до створення такого реєстру.

Шукайте деталі в групі Facebook, а також каналі Telegram

РЕКЛАМА:
>

Джерело.

Загрузка...


загрузка...