Геохіміки виявили в Сибіру новий матеріал

Вченим вдалося виявити в природі зразки металоорганічних координаційних полімерів.
154680

Канадським і російським геохімікам вдалося виявити в Сибіру новий матеріал, який до цього вдавалося отримати тільки штучним шляхом.

Результати досліджень вчених були опубліковані в журналі Science Advances. Дослідникам вдалося вперше виявити в природі зразки металоорганічних координаційних полімерів (МОКП). Вони являють собою з’єднання з іонів металів, пов’язаних жорсткими органічними молекулами, що призводить до утворення тривимірних пористих структур.

На пошуки МОКП в Сибіру дослідників наштовхнула публікація в канадському журналі. В ній повідомлялося про те, що в 1940-1960-х роках в Сибіру дослідниками був виявлений матеріал з незвичайною кристалічною решіткою. Читайте також: Вчені виявили в льодовиках Гренландії, що тануть, ядерну загрозу Тепер же дослідники проаналізували зразки мінералів, які описувалися в канадському журналі.

Знайдені у вугільній шахті в умовах вічної мерзлоти десятиліття тому зразки дійсно допускають класифікацію як МОКП. Раніше вчені з Технологічного університету імені Абдалли заявили про створення “найчорнішого у світі матеріалу”. Отриманий ними матеріал здатний абсорбувати від 98 до 99% світла в діапазоні хвиль від 400 до 1400 нм.

РЕКЛАМА:
>
загрузка...