Українців змусять платити податки за автомобілі: деталі

За машину доведеться заплатити: Міністерство економіки до 1 лютого підготує список автомобілів, які підпадають під щорічний податок в 25 тисяч гривень. До середини року Фіскальна служба розішле українцям платіжки.

Мінекономіки підготувало список авто, за які треба буде заплатити 25 тисяч грн податку. Це транспортний податок на легкові авто, з року випуску яких минуло не більше п’яти років, а середня ринкова вартість становить понад 375 мінімальних зарплат. Станом на 1 січня 2020 року – це 1,7 млн грн.

Проте, тут є нюанс: середньоринкову вартість визначає Міністерство економічного розвитку і торгівлі. Відомство в своїх розрахунках враховує марку, модель, рік випуску машини, об’єм циліндрів двигуна, тип пального, тому навіть якщо було куплено дешевше авто, але воно було у списку – доведеться заплатити податок.

Крім того, його доведеться сплачувати незалежно від стану авто.

Минулого року у списках значилися 350 автомобілів. Після оприлюднення нового списку машин, Фіскальна служба до 1 липня розішле власникам таких автівок платіжки. Заплатити треба буде протягом 60 днів. Транспортний податок входить до складу податку на майно і повністю зараховується до місцевих бюджетів тих територій, на яких зареєстровано авто.

Не всі авто люкс-класу потрапляють до списку Мінекономіки. Наприклад, у 2019 році до переліку не увійшли Tesla Model X і Tesla Model 3. Якщо авто немає в списку, то можна не платити

“Спочатку ознакою віднесення транспортного засобу до об’єкта оподаткування транспортним податком є його присутність в Переліку легкових автомобілів, що підлягають оподаткуванню. Якщо в Переліку немає транспортного засобу, то такий автомобіль не є об’єктом оподаткування транспортним податком у 2019 році”, – йдеться у поясненні Фіскальної служби.

Попри це, податкова має право в будь-який момент звернутися до Міністерства економіки, щоб до переліку додали автомобіль, який підлягає оподаткуванню транспортним податком.

Читайте також  Саакашвілі повертається в Україну

Якщо власник після отримання платіжки не заплатив податок протягом 60 днів, сума буде зростати. Якщо ж заплатити у перші 90 днів – до штрафу додається 10%, після 90 днів – 20%. Більш того, автомобіль або інше майно можуть конфіскувати і продати, а з вирученої суми забрати платіж – решту повернуть власнику автомобіля.

Якщо авто є у списку, але податкова забула надіслати платіжку – власник звільняється від відповідальності. Вже наступного року Фіскальна служба має право виставити рахунок в подвійному розмірі – за два роки.

Є також випадки, коли транспортний податок буде меншим за 25 тисяч гривень.

Якщо авто купили в середині року, то Фіскальна служба нарахує податок, починаючи з місяця, коли платник податків отримав право власності на машину. Щорічний платіж в 25 тисяч ділиться на 12 місяців, а потім множиться на кількість місяців, що залишилися в році.

Те ж саме буде й з авто, яке перепродується іншій людині. Податок буде ділитися пропорційно між колишнім власником і новим власником з місяця купівлі-продажу авто. В такому випадку колишній власник може звернутися до податкової, щоб його платіжку виправили.

Якщо п’ятирічний вік авто закінчується протягом року, сума податку теж буде меншою – треба буде заплатити суму з 1 січня до початку місяця, коли вік авто досягає п’яти років, йдеться в Податковому кодексі.

У разі крадіжки, податок за авто не сплачується з наступного місяця після того, як цей факт зареєстрували правоохоронні органи.

РЕКЛАМА:
>

Джерело.

Загрузка...


загрузка...