Дві платіжки: як прикарпатцям з січня порахують доставку газу

З січня цього року прикарпатці будуть отримувати дві платіжки за газ: одну за споживання газу, другу — за його транспортування. Про це повідомили в Регіональній газової компанії, до якої входять близько 20 облгазів.

У січні платіжки будуть містити таку інформацію: перша — за споживання газу у грудні. Вона враховуватиме і плату за ресурс, і за його розподіл. У такій формі вона надійде востаннє.

У другій січневій платіжці буде відображено суму, яку споживач має заплатити за доставку газу за поточний місяць. Її треба буде оплатити до 20 січня.

Надалі споживачам приходитимуть дві окремі платіжки за газ – за спожитий об’єм газу і за його доставку. У лютневій платіжці за спожитий у січні газ вже не буде вказано плату за доставку. Її треба буде оплатити окремою платіжкою до 20 лютого.

Розмір плати за доставку газу залежить від обсягу споживання і тарифу, який встановила НКРЕКП. Її розраховують індивідуально для кожного клієнта. За основу беруть обсяг споживання газу за минулий рік, множать на тариф на доставку і результат ділять на 12 рівних платежів, які належить сплачувати щомісячно впродовж року.

Наприклад, за минулий рік домогосподарство спожило 200 кубометрів газу. Із січня тариф на доставку газу для цієї області встановлено на рівні 1,00 гривні за кубометр. Отже, щомісяця за доставку газу таке домогосподарство сплачуватиме 16,6 гривень.

Що більше газу спожито у 2019 році, то більше доведеться платити за його доставку у 2020-му.

Споживачі можуть платити за доставку одним платежем за квартал, пів року або навіть рік. Так вони зменшать свої витрати на комісії при здійсненні платежів.

Читайте також  В українських дитсадках придумали нові "побори" через карантин

“Це нова практика, тож треба було із чогось починати, — коментує Експресу експерт з енергетичних питань Дмитро Марунич. — Укладаючи угоду про Асоціацію із ЄС, Україна зобов’язалася відокремити ціну газу як товару від ціни розподілу. Фактично на практиці це вже реалізовано, бо є оператори, які постачають газ, а є оператори, які розподіляють його між кінцевими споживачами”.

Якщо людин не користується газом, наприклад, поїхала за кордон, то є два варіанти розв’язання проблеми з оплатою. Перший — відмовитися від газу. Для цього слід написати заяву, тоді приїде представник газорозподільної компанії і поставить пломбу. Другий — сплачувати рівними частинами за доставку газу, виходячи із минулорічного споживання. Тоді на наступний період бсяг споживання буде істотно менший, а отже — і плата за його доставку також.

НКРЕКП встановила для АТ «Івано-Франківськгаз» тариф на послуги розподілу природного газу на рівні 1,224 грн за 1 куб.м (з урахуванням ПДВ), інформує компанія. Тоді як фактично необхідний тариф розрахований у розмірі 4,128 грн за 1 куб.м з урахуванням ПДВ.

АТ «Івано-Франківськгаз» заявляє, що наполягає на необхідності встановлення тарифу на послуги розподіл газу на рівні економічно обґрунтованого. Оскільки новий тариф не забезпечує належне фінансування робіт та матеріалів, необхідних для безпечного та стабільного газозабезпечення. Він приведе до того, що в 2020 році збитки АТ «Івано-Франківськгаз» складуть 411,0 млн грн.

Разом з тим, символічна зміна тарифу на доставку газу не дає можливості підняти зарплати працівникам АТ «Івано-Франківськгаз» хоча б до рівня, середнього для промисловості. Через це в компанії продовжиться відтік кадрів, який вже складає 8% на рік.

Шукайте деталі в групі Facebook, а також каналі Telegram

РЕКЛАМА:
>

Джерело.

Загрузка...


загрузка...