Жителі Тисменичан під ОДА вимагають приєднання до Івано-Франківської ОТГ

До керівництва Івано-Франківської ОДА приїхали близько пів сотні пікетувальників з села Тисменичани Надвірнянського району. Вони вимагають приєднатися до Івано-Франківської ОТГ, а не до Переріслянської ОТГ, як це передбачено перспективним планом об’єднання територіальних громад.

Сільський голова Сергій Баланюк каже, що у Тисменичанах робили подворовий обхід і 2300 з 3100 мешканців підтримали приєднання до Франківська. Вчора вони хотіли перекрити дорогу, щоб привернути увагу до свого питання, та зібрати міжвідомчу регіональну групу з підготовки пропозицій адміністративно-територіального устрою районів, на яку терміново винести питання приєднання села до Франківської ОТГ. Від блокування дороги відмовилися на прохання ОДА.

Громада вже самостійно відправила відповідну документацію про приєднання до Франківська на розгляд до Кабміну. За свою позицію люди борються вже третій місяць.

“Нам не вигідно йти в Перерісль, то дуже далеко”, – каже мешканець села Роман Стефурак. За його словами, ця ситуація виросла з порушень, з якими провели у Переріслі сесію.

Головний аргумент та гасло представників громади – “добровільність в об’єднанні ніхто не відміняв!”

Люди нарікають, що для інших сіл, які приєднали до Івано-Франківської ОТГ, були інші умови – мовляв, їм після погодження в місті швидко затверджували об’єднання. А Тисменичанам затягують процес. Кажуть, що “то справа рук зацікавлених чиновників”.

Люди пояснюють, що Тисменичани – село не дотаційне. А наразі у Переріслянську ОТГ об’єднуються чотири дотаційні села. Тому утримували Тисменичани, щоби забезпечити спроможність Переріслянської ОТГ.
За словами Сергія Баланюка, ще одне недотаційне село, яке мало бути в Переріслянській ОТГ, втекло до Надвірнянської ОТГ. А від Тисменичан до Франківіська відстань складає усього 15 км по трасі. Попередньо, у 2015 році, планувалося, що тергромада мала об’єднувати вісім сіл із центром у Тисменичанах.

Читайте також  Стефанчук: У Городенківському районі ще не утворено жодної ОТГ

Наразі громада очікує на зустріч з керівництвом ОДА.

РЕКЛАМА:
>

Джерело.

Загрузка...


загрузка...