живі ланцюги та флешмоби: молодь Прикарпаття святкує День Соборності

У Коломиї до Дня Соборності України провели флешмоб.

Молодь міста своїми тілами сформувала карту України.

На площі перед собором Преображення Христового пів тисячі учнів та студентів, тримаючи у руках жовто-блакитні аркуші, утворили також державний стяг країни, а ще виконали гімн.

 

Живий ланцюг утворили і учні п’яти сільських шкіл Прикарпаття. Задля цього діти подолали кілька кілометрів.

Школярі тримають у руках синьо-жовтні кульки, прапорці. Також видніється плакат “Схід і Захід разом”.

Ланцюг єдності влаштували на мості. Це невипадково, адже один берег символізує східну Україну, інший – Західну, взявшись за руки, вони Україну з’єднають.

А в далекому 1990 році 21 січня від 500 тисяч до 3 мільйонів українців з усіх куточків країни взялися за руки, утворивши «живий ланцюг» від Львова до Києва — символ єдності українського народу.

Акція проходила напередодні однієї з найважливіших дат в історії країни – Акта Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки 1919 року, який об’єднав усі українські землі в єдину соборну державу.

1990 року жителі тоді ще радянської України зібралися на вулицях міст під синьо-жовтими прапорами і гаслами за незалежність, серед яких – «Україна без суверенітету – Україна без майбутнього», навіть не дивлячись на ризик переслідування з боку режиму – тоді український національний прапор знаходився під забороною.

Одними з організаторів «живого ланцюга» виступили дисидент і колишній політв’язень Богдан Горинь разом зі своїм братом Михайлом.

 

«Ідея з’явилася після “ланцюга Єднання”, проведеного в республіках Балтії: Литві, Латвії та Естонії, який показав радянському режимові їхню єдність. Крім того, у вересні 1989 року з моєї ініціативи ми організували “ланцюг смутку” у Львові, до 50-річчя введення радянських військ в Галичину», – розповів він в інтерв’ю.

Читайте також  На Прикарпатті за кермом спіймали п’яну лікарку

Взявшись за руки, українці вишикувалися вздовж траси Івано-Франківськ-Львів-Київ – протяжність «живого ланцюга» становила від 600 до 700 кілометрів. Богдан Горинь відзначав, що тоді, 1990 року, припущення щодо швидкого настання незалежності України було сміливим, однак присутні на вулицях люди вітали один одного з наближенням цього моменту.

Через рік і 11 місяців, 26 грудня 1991-го, Радянський Союз припинив своє існування, а Україна отримала довгоочікувану незалежність. Після цього в країні неодноразово повторювали «ланцюги єдності» – меншого масштабу, але зі збереженням ідей соборності та солідарності.

 

Шукайте деталі в групі Facebook, а також каналі Telegram

РЕКЛАМА:
>
Загрузка...


загрузка...