Прикарпатські науковці винайшли жуйку, яка допомагає боротися з хворобою ясен

На Прикарпатті винайшли засіб, який допомагає боротися з хворобою ясен. На перший погляд – це звичайна цукерка, а насправді – суміш воску та прополісу, а начинка – термічно оброблений мед.

Карамелізований мед і є, як запевняють івано-франківські хіміки, їхнім цілющим ноу-хау у боротьбі з пародонтозом – хворобою ясен, йдеться у сюжеті ТСН.

“У ньому удвічі більша кількість біологічно активних речовин, які сприяють лікуванню та профілактиці пародонтозу”, – розповіла студентка-магістерка кафедри хімії Прикарпатського національного університету Марта Цап.

Професора кафедри хімії Прикарпатського національного університету Сергія Курта до винаходу підштовхнула хвороба. Років десять тому у нього почався пародонтоз, кровили ясна, вже й зуби випадали. Лікарі виявились безсилими.

Науковець сів за стародруки. В одному з них натрапив на пораду прадідів – “жувати сотовий мед”.

“Тоді вже було відомо, якщо мед обробити при певній температурі, то можна його покращити. Ми це відтворили, тільки в лабораторних умовах”, – пояснив професор кафедри хімії Прикарпатського національного університету Сергій Курта.

Прості примочки вже за кілька днів зупинили біль та кровотечу, запевняє науковець. Те, що жувати ліки ефективніше ніж ковтати, доводять китайці.

“Наприклад, женьшень вони жують, а не їдять. Так вже через 15 хвилин всі лікарські препарати надходять у кров. Ми це використали”, – пояснив науковець.

Шукайте деталі в групі Facebook, а також каналі Telegram

РЕКЛАМА:
>

Джерело.

Загрузка...


загрузка...