Названо дату запуску страхової медицини в Україні: що зміниться

Страхова медицина в Україні може запрацювати вже в 2023 році. Однак дотримання таких термінів вимагає виконання низки ключових умов.

Про це в інтерв’ю “Радіо Свобода” заявив голова комітету Верховної ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги і медичного страхування, член фракції “Слуга народу” Михайло Радуцький. Важливою умовою для запуску страхової медицини він назвав детінізацію зарплат українців.

“Ми зробимо все для того, щоб відсоток “чорних” зарплат був з кожним днем все менше і менше… Але ми вважаємо, що економічно по офіційності зарплати ми вийдемо на можливість, щоб цей закон запрацював десь через рік-два – десь 2023 рік. Це не обіцянка, це плани”, – пояснив Радуцький.

При цьому, уточнив він, гарантований мінімум безкоштовних медичних послуг для українців скасовувати ніхто не буде. Страховка ж буде покривати те, що не входить до медичних гарантій.

“Ми не говоримо, що ми скасуємо фінансові гарантії. Це “юніверсал каверідж”, і він повинен бути. Всі країни за нього борються”, – запевнив депутат.

Нагадаємо, що глава правління Союзу споживачів медичних послуг Владислав Онищенко вважає: за два роки впровадити повноцінну страхову медицину в Україні неймовірно складно, але реально. На його думку, перш ніж впровадити державне страхування, слід зробити кілька важливих кроків:

Провести повну інвентаризацію медичного обладнання в країні. Зрозуміти, з чим мають справу лікарі і чи готові технічно до переходу до страхової системі;

Прийняти українські протоколи, а не просто адаптувати європейські або американські. За фактом виходить так, що прописані там ліки в Україні навіть не продаються. Гучний скандал з протоколами екстреної медичної допомоги, які “вкрали” у США, просто переклавши на українську мову, тому яскраве підтвердження;

Читайте також  На Калущині чоловік поскандалив удома, а потім напав на поліцейського

Опрацювати механізм оплати послуг для кожної групи українців. Умовно кажучи, хто повинен платити за медпослуги для безробітних, дітей, пенсіонерів або інших малозахищених груп населення.

РЕКЛАМА:
>

Джерело.

Загрузка...


загрузка...