Коломиї – 775 років: тепер місто у Книзі рекордів України

Відзначення Дня міста Коломиї тривало з 19 по 21 серпня. Такого величного святкування це місто вже давно не бачило. Коломию відвідали десятки тисяч гостей, неможливо було знайти вільного місця в жодному готелі чи хостелі.

14080965_1272180822791951_519924938_n-900x595
Оскільки одночасно відбувалося кілька дійств, то часто коломиянам і гостям міста було важко вибрати, який саме захід відвідати, доводилося без спочинку споглядати все нові й нові події. Організатори свята врахували інтереси спортсменів і художників, байкерів і ласунів, дітей і людей старшого віку.
Для тих, хто любить споглядати мистецтво та читати, було відкриття мистецького центру «Світовид», виставки «З днем народження, Коломиє!», картинної галереї «Коло-Ми-Я» та виставки «Барви кола», презентація книг і фотоальбому про Коломию. Для тих, хто любить слухати – «Хор духовного єднання» за участю 775 хористів у супроводі симфонічного оркестру, вокально-хореографічна композиція «Завітайте до нас в Коломию» п’ятьма мовами, театралізований пролог «Історія мовить», концерт гуртів «Брати Гадюкіни», «КораЛЛі», «OT VINTA», «Один в каное», «Антитіла» та місцевих колективів. Також творчих людей об’єднав фестиваль вуличного мистецтва «Арт-візія».

Особливу увагу хочеться звернути на «Хор духового єднання». До його складу увійшли хористи церковних хорів і релігійної громади, а також численних міських і районних світських хорів – всього з 31 хорового колективу. Найстаршому хористу виповнилося 92 роки, а наймолодшому – шість. У музичному супроводі 50 оркестрантів вони співали духовний гімн України «Боже великий, єдиний, нам Україну храни», пісню «Понад Прутом моя Коломия» та Державний гімн України. Це було неперевершене видовище, яке ще довго не забудують ті, кому пощастило його відвідати. Недарма цей спів занесено у Книгу рекордів України.

Любителі поїсти смачненького теж не нудьгували на святі. Крім безкінечної кількості дегустацій та продажу медовухи, овечих сирів, дивовижних солодощів та сирних коників, кожен охочий міг скуштувати шматок святкового яблучного пляцка. До речі, цей 15,5-метровий пляцок вагою майже 200 кг також занесений у Книгу рекордів як найбільший в Україні.

Та якщо пляцок з’їсться, а музика скінчиться, то від свята залишиться і щось таке дивовижне, що ще довго радуватиме коломиян та туристів. Це фонтан, який у темряві під музику ніби танцює різнокольоровими струменями води завдяки спеціальній підсвітці.

Туристам буде ще цікавіше ходити вулицями Коломиї. Адже у місті з’явився новий, досить цікавий пам’ятник коту, що грає на скрипці – герою мультфільму «Коломийський ліхтар». Як зазначив місцевий письменник Андрій Малащук, «це перший неполітичний пам’ятник у Коломиї».

Автолюбителі теж залишилися задоволені. Адже на аеродромі відбувся чемпіонат з ралі-спринту, ендуро, автозвуку та звукового тиску, стантрайдингу. Для всіх охочих, кому не шкода було 500 гривень, щоб подивитися на Коломию з висоти пташиного польоту впродовж 10-12 хвилин, пропонувалися польоти на літаках.

Важко перерахувати всі заходи, що відбулися протягом цих чотирьох днів у Коломиї. Але впевнена, що це місто здатне дарувати радість своїм мешканцям та приїжджим не лише на святкування Дня міста. Недарма ж у пісні «Завітайте до нас в Коломию» співається: «Завітайте до нас восени, на веселі святкові забави, станьте з нами в танок вогняний, як заграють сопілки й цибали. Де на світі я не буду, сині гори не забуду, як згадаю – серце мліє: Коломиє, Коломиє!»

РЕКЛАМА:
загрузка...