Війна проти малого і середнього бізнесу та загроза державності: Зеленський підписав зміни до Податкового кодексу

Президент України Володимир Зеленський підписав закон №1210 “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податків, усунення технічних і логічних неузгодженостей в податковому законодавстві”.

Як повідомляється на сайті Офісу президента, закон передбачає низку змін, спрямованих на вдосконалення та спрощення системи адміністрування податків, її узгодження зі світовими стандартами.

“Підписаний закон має на меті запровадження міжнародних стандартів податкового контролю для всіх учасників міжнародної торгівлі та імплементацію положень Плану протидії практикам розмивання оподатковуваної бази й виведення прибутку з-під оподаткування (План дій BEPS).

Крім того, передбачені документом зміни забезпечують необхідні умови для реформування Державної податкової служби та відкривають можливість для перетворення її структури відповідно до концепції єдиної юридичної особи.

Документ також вдосконалює систему адміністрування податків та розширює можливості онлайн-сервісів для платників”, – переконані в ОПУ.

Втім, експерти зазначають, що серед норм закону – розширення прав контролюючих органів, ускладнення правил оподаткування, запровадження безпрецедентних механізмів контролю для іноземних компаній.

Категорично проти цього законопроєкту виступили всі основні бізнес-асоціації та асоціації іноземних інвесторів України – в т. ч. Європейська бізнес-асоціація, Американська торгівельна палата, Український союз промисловців і підприємців, Федерація роботодавців України та багато інших.

За словами народного депутата з фракції “Європейська Солідарність” Ніни Южаніної, закон №1210 фактично зруйнує нормальне бізнес-середовище в Україні.

“Щодо наслідків набрання чинності цим законом. Він, очевидно, планувався нинішньою владою в інших реаліях — на хвилі кількарічного зростання економіки, коли надання податківцям і силовикам додаткових повноважень здавалося не таким жахливим”, – зазначила Южаніна.

Вона наголосила, що адмініструвати №1210 неможливо в принципі, і про що неодноразово зазначали фахівці.

“Сьогодні інститут “ділової мети” не працює і використовується виключно з метою тиску на бізнес для донарахування платежів і штрафних санкцій, коли інших порушень у суб’єкта господарювання немає. Як наслідок, такі справи повністю розвалюються в судах”, – прогнозує депутатка.

Читайте також  Петиція проти педофілів підписана: що тепер буде із "Законом Дарини Лук'яненко"

Вона підкреслила, що нинішні підходи податківців до роботи негативно вплинуть не тільки на українських експортерів, а й взагалі на інвестиційну привабливість України як країни для вкладення грошей і розміщеня виробничих потужностей.

“Тож підприємства, що вже зменшили обсяги виробництва, їх не відновлять, а ті, що призупинили діяльність, не відкриються”, – переконана Ніна Южаніна.

“Світ змінився. За прогнозами МВФ, світова економіка переживає найбільше падіння з часів Великої Депресії. За цих умов кожна країна дбає про підтримку своєї економіки і стимулювання бізнесу на своїй території. Тоді як українська влада діє з точністю до навпаки і результат таких дій матиме вибуховий ефект не лише для економіки — без перебільшення, для державності. Після таких згубних для економіки і країни в цілому кроків уряд ще не раз змушений буде переглянути макропрогноз, і 4,8% падіння ВВП в 2020 році буде видаватися оптимістичним варіантом”, – прогнозує політик.

Раніше Южаніна повідомила, що уряд Зеленського не має плану антикризових заходів і не вніс від початку епідемії жодного законопроєкту на підтримку підприємців усі антикризові закони запропоновані депутатами, зокрема фракцією “Європейська Солідарність”.

Шукайте деталі в групі Facebook, а також каналі Telegram

РЕКЛАМА:
>

Джерело.

Загрузка...


загрузка...